Jak usunąć konto na Facebook? Poradnik krok po kroku!

Facebook to serwis społecznościowy, gromadzący miliardy osób z całego globu. „Jak usunąć konto na Facebook?” to zagadnienie, jakie zadaje sobie wiele osób, chcących skończyć własną przygodę z posiadaniem profilu na platformie Facebook. Względów takich decyzji może być mnóstwo – jedne znane wszystkim, inne całkowicie indywidualne. Posiadanie konta na mediach społecznościowych to obecnie jeden spośród przejawów łączności interpersonalnej. Kiedy nadejdą chwile wahania, lepiej wiedzieć jak usunąć konto na Facebook.

Jak usunąć konto na Facebooku?

Konto na Facebooku potrzebuje uzupełnienia niezwykle wielu informacji na temat osoby, jakiej dotyczy. Niewątpliwie występują kolejne zabezpieczenia, dzięki którym profil może być pokazywany jedynie poprzez zaakceptowane poprzez użytkownika osoby. Tymczasem natomiast plagą ciągle są włamania na profile w celach kryminalnych, np. wyłudzenia pieniędzy. Więc także jeszcze większa ilość użytkowników decyduje się na usunięcie konta z Facebooka na stałe. Jak się do tego zabrać? Należałoby skorzystać z pomocy Centrum Pomocy Facebook, gdzie krok po kroku przedstawiona jest forma trwałego usuwania konta na FB.

Usunięcie konta na Facebooku. Można się rozmyślić

Decyzja o usunięciu konta na Facebooku w wielu przypadkach bywa zamienna. Wiele osób po usunięciu konta na Facebook żałuje podjętej decyzji lub okazuje się, że na własnym koncie mieli zapisane rzeczy służbowe lub usunięcie profilu na Facebooku pozbawiło ich możliwości pisania ze znajomymi na Messengerze. W takich sytuacjach warto wiedzieć, że przez 30 dni można powtórnie się zalogować na swoje konto na FB oraz powiadomić „roboty” serwisu, że jednak zmieniliśmy zdanie i zachowujemy konto. Wówczas konto zostanie automatycznie przywrócone. Jeżeli w czasie 30 dni takiego przedsięwzięcia nie podejmiemy, konto zostanie usunięte na stałe. Jednak to nie oznacza, iż z katalogów Facebooka znikną wszelkie własne informacje.

Można usunąć konto Facebooka czy jedynie dezaktywować?

Dezaktywacja konta zapewnia utrzymanie wszelkich informacji profilu. Twoje konto nie będzie czynne dla pozostałych użytkowników – twoje imię oraz zdjęcia zostaną tymczasowo usunięte, nie będziesz dostawać powiadomień ani wiadomości. Konto zostanie aktywowane przy kolejnej próbie zalogowania. Stałe usunięcie konta wywoła, że nie będziesz już dłużej pobierać treści z Facebooka. Twoje konto na Messengerze i wszelkie informacje zostaną usunięte, zdjęcia oraz teksty nie będą już dostępne. Trwałe usunięcie konta, po upływie 30 dni, jest nieodwracalne.

Co się dzieje z kontem po śmierci?

Czasem zdarzają się także sytuacje, gdy bliska nam osoba odejdzie, natomiast my nie wiemy co zrobić z jej kontem na Facebooku. Z jednej strony aktywny profil może być szansą do dobrych wspomnień, natomiast z innej – nie każdy pragnie przypominać sobie o odejściu członka rodziny lub przyjaciela. Facebook zabezpieczył się też na takie możliwości. Przed rozpoczęciem całego mechanizmu należy przygotować dowody stwierdzające pokrewieństwo i akt zgonu. Poprzez własny profil, o ile została nam powierzona funkcja opiekuna konta, możemy złożyć „wniosek” o oznaczenie konta zmarłego jako „In memoriam” lub jego usunięcie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *