Tik Tok – co to jest i dlaczego cieszy się taką popularnością?

Dzielenie się ze światem niezapomnianymi, czasem śmiesznymi chwilami oraz chęć zaprezentowania swoich umiejętności wymaga odpowiedniego środka przekazu. Ponieważ same zdjęcia umieszczane w popularnych mediach społecznościowych nie oddają w pełni ruchu i mimiki, Tik Tok do tego typu treści wydaje się być narzędziem wręcz idealnym.

Co to jest Tik Tok i na czym polega korzystanie z niego?

Tik Tok to aplikacja mobilna, na której umieszcza się krótkie filmy wideo, zapewniająca ogromny wybór fragmentów utworów i dźwięków oraz dająca możliwość dodawania filtrów i efektów specjalnych. Dzięki temu, w prosty sposób tworzy się własny teledysk pod wybraną przez siebie piosenkę i można zaprezentować swój układ szerokiej publiczności – innym użytkownikom. Niewątpliwą zaletą Tik Toka jest dowolność w wyrażaniu siebie. Oprócz tradycyjnego podkładania ruchu ust pod dany utwór, można pochwalić się umiejętnościami tanecznymi, przedstawić krótką scenkę rodzajową lub zwykłe wygłupy ze znajomymi. Im większa kreatywność, tym więcej obserwujących i większa popularność danego konta.

Kto korzysta z Tik Toka najczęściej?

Bardzo dużą furorę aplikacja robi wśród młodzieży. To w tej grupie wiekowej jest największe zainteresowanie Tik Tokiem. Młodzi ludzie chętnie prezentują swoje umiejętności, nie brak im odwagi, a nawet czasem traktują nagranie filmiku jako wyzwanie i chętnie się jemu poddają. Jednak to nie jedyni użytkownicy tej popularnej aplikacji. Okazuje się bowiem, że jest to również świetne narzędzie do promowania siebie przez celebrytów, a nawet osób ze świata polityki. Chcąc pokazać swój dystans do siebie i do otaczającego świata, docierają do milionów odbiorców.

Dlaczego Tik Tok cieszy się taką popularnością?

Dostępność aplikacji w postaci wersji na telefony komórkowe, bez których tak naprawdę nikt nie wyobraża sobie życia, stanowi niewątpliwą łatwość w jej używaniu. Krótkie filmiki na Tik Toku do doskonała rozrywka, a dzięki możliwości ustawienia treści według swoich zainteresowań nie trzeba tracić czasu na przekopywanie tych mniej interesujących. Ustawienia prywatności zapewniają bezpieczeństwo. Dla osób udostępniających swoje nagrania szczególnie ważne są na Tik Toku statystyki. Liczba polubień, komentarze i ilość udostępnień, czyli interakcja z innymi użytkownikami zapewnia popularność i daje motywację do tworzenia kolejnych filmików. Najpopularniejsi Tiktokerzy cieszą się milionami obserwujących. Nic więc dziwnego, że każdy użytkownik stara się stworzyć coś nietuzinkowego, wesołego, innego niż wszyscy, by być zapamiętanym i wzbudzić zainteresowanie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *