Jak zrobić czarny Instagram? Poradnik

Poszukujesz sposobu, jak zrobić czarny Instagram, więc jak uruchomić tryb nocny na Instagramie? Na szczęście jest to niezwykle łatwe oraz można to zrobić bez większych trudności. Dark mode, ponieważ tak określa się tę możliwość, jest zwłaszcza lubiany poprzez użytkowników smartfonów. Mniej drażni oczy, szczególnie, gdy jest ciemno, ponieważ oczy mniej się męczą. Lepiej także korzysta się z aplikacji w trybie nocnym. Nie każdy wie, jednak ciemny tryb jest mniej prądożerny aniżeli tryb tradycyjny.

Ciemny motyw na Instagramie – czy warto?

Ciemne tło w aplikacjach nie jest nowością. Mieliśmy z nim do czynienia m.in. w najpopularniejszym komunikatorze własnych czasów, więc Messengerze, natomiast od końcówki 2019 roku możemy z niego korzystać też w Instagramie. Zamiennie określane jest też trybem nocnym czy czarnym motywem (ang. dark mode). Co naprawdę zapewnia taka opcja? Czarny Instagram to przede wszystkim pewność lepszej ochrony własnego wzroku przed niekorzystnym emitowaniem światła niebieskiego emitowanego przez ekran, zwłaszcza w godzinach nocnych oraz wieczornych.

Jak zrobić czarny Instagram

Czarny motyw został wprowadzony w znanych serwisach społecznościowych jako ,,TRYB NOCNY”. Ciemny motyw aplikacji ma zadbać o własny wzrok i wypoczynek oczu od jasnego oświetlenia, z jakiego korzystamy w czasie dnia buszując po Instagramie. Zmrokiem, kiedy dookoła nas jest wiele sztucznego oświetlenia- Instagram wychodzi do nas z koncepcją ciemnej wersji. Tryb nocny powoduje, że oczy mogą wypocząć od białego i niebieskiego oświetlenia, jakie nie jest polecane przed pójściem spać.

Jak skonfigurować ciemny motyw Instagrama na iPhonie?

Do uruchomienia trybu ciemnego w smartfonach oraz narzędziach zrobionych poprzez Apple, najlepiej będzie skorzystać ze zintegrowanej możliwości uruchomienia trybu ciemnego. Włączanie tejże czynności może się trochę od siebie różnić we współzależności od odmiany iOS. W starszych, uruchamianie trybu ciemnego było trochę bardziej złożone: należało wejść w „udogodnienia ekranu”, wejść do odwrócenia odcieni oraz dobrać możliwość „odwrócenie inteligentne”. Jeżeli natomiast masz już uaktualniony system, starczy w ustawieniach znaleźć kategorię „Ekran i jasność” oraz oznakować jako „ciemny”.

Jak włączyć czarny Instagram na Androidzie?

By móc skorzystać z trybu ciemnego aplikacji Instagram na narzędziu z Androidem, potrzebne jest posiadanie systemu w najnowocześniejszej wersji 10. W chwili tej pod jego kontrolą działają smartfony z serii Pixel, Oneplus’y i wybrane narzędzia będące w programie Android One.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *