Jak stworzyć grupę na Facebooku? Poradnik

Grupa na Facebooku to przestrzeń stworzona przez jednego spośród odbiorców, do jakiej mogą dołączyć pozostali odbiorcy Facebooka. Każdy kto odnajdzie i dołączy do takiej grupy, ma szansę wejścia w interaktywność z nowymi użytkownikami. Grupy na Facebooku mogą być dostępne dla każdego czy przyjmować kolejnych użytkowników jedynie za zaproszeniem. Grupa na Facebooku zapewnia członkom tworzenie grup przez reklamowanie, udostępnianie oraz rozwijanie wspólnych tematów. Grupy na Facebooku mają szerokie zastosowanie – tworzone są między rodzinami czy grupami szkolnymi, a także zrzeszają całą społeczność osób o takich samych zainteresowaniach, np. grupy kulinarne, ogrodnicze, dotyczące rękodzieła czy budowy domu.

Czemu i kiedy warto utworzyć grupę w serwisie Facebook?

Grupy na Facebooku mają jednakowo rozwinięte funkcje, jak same fanpage. Przykład? Tworząc grupę nastawioną na sprzedaż artykułów, przy dowolnym poście możesz skorzystać z możliwości „Sprzedaj coś”. Zamknięte grupy to również dobre miejsce do stworzenia swej społeczności. Po pierwsze – możesz stworzyć portret specjalistę, publikując dobre produkty w formie video, zdjęć lub choćby swoich obiekcji. Po drugie – w zamkniętych grupach, do jakich dostęp mają tylko uczestnicy, użytkownicy stają się bardziej otwarci oraz chętniej dzielą się własnymi uwagami.

Do czego służy grupa na Facebooku?

Grupa na Facebooku sprawdza się jako metoda reklamowania oraz powiększania własnej społeczności w Internecie. Może uzyskać na pozycji dzięki odpowiedniej wiedzy, jaką dzielą się jej użytkownicy, lub atmosferze panującej na konkretnej grupie. Przed założeniem grupy na Fb najistotniejszy jest dany pomysł. Grupa na Facebooku to ludzie, społeczność, skupiająca się dookoła jakiegokolwiek problemu czy sprawy.

Jak założyć grupę na Facebooku?

Odpowiedź na pytanie, jak założyć grupę na Facebooku, jest niezwykle prosta. Wytarczy jedynie zalogować się na własnym koncie na FB oraz wybrać ikonkę „+”, jaką odnajdziesz w prawym górnym rogu strony głównej. Po jej rozwinięciu wystarczy kliknąć opcję „Grupa”.

Po doborze możliwości „Grupa” Twoim oczom winien wyświetlić się monitor tworzenia społeczności, w jakim możesz dobrać nazwę własnej grupy, stwierdzić jej ustawienia prywatności (więc to, kto będzie miał do niej w przyszłości dostęp) oraz zaprosić pierwszych użytkowników, jakimi są Twoi znajomi. Po prawej stronie monitora od razu dostrzeżesz, jak Twoja grupa będzie przedstawiała się na monitorze laptopa oraz smartfona.

Grupa prywatna czy publiczna?

Jeśli udało Ci się przebrnąć przez etap tworzenia grupy na Facebooku, warto wiedzieć, że w wypadku ustawień prywatności do doboru masz możliwość publicznej i prywatnej grupy (jaka może być tajna). Dobranie pierwszej możliwości spowoduje, iż wszyscy na Facebooku będą mogli podglądnąć to, co się dzieje w grupie. W kolejnym wypadku treść postów oraz komentarzy będzie niewidzialna dla osób spoza grona uczestników grupy. Należałoby skłaniać się ku drugiej możliwości, jaka zapewnia większą prywatność użytkownikom, służąc wolności wypowiedzi, nie krępując wymieniania się uwagami oraz zadawania pytań, jednak wybór należy do Ciebie! 🙂

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *