Jak zmienić hasło na Facebooku? Poradnik krok po kroku!

Podejrzewasz, że ktokolwiek mógł włamać się na Twoje konto na Facebooku? Jesteś na wyprawie, natomiast znajomy mówi Ci, iż dostaje od Ciebie dziwaczne wiadomości? Jeżeli dobrze nie zabezpieczyłeś własnego konta na Facebooku, zawsze jest zagrożenie, iż ktoś może z niego skorzystać bez Twojej wiedzy. Pierwszą czynnością, którą należy wtedy wykonać jest zmiana hasła. Nie zawsze natomiast w awaryjnych sytuacjach mamy dostęp do laptopa. Więc jak zmienić hasło na Facebooku bez większego problemu?

Jak zmienić hasło na Facebooku? Dobry sposób

Zmiana hasła na Facebooku jest niezwykle łatwa i składa się tylko z paru etapów. Na starcie należy zalogować się na własne konto na portalu, zapisując adres e-mail i hasło. Potem klikamy w ikonkę strzałki, jaka znajduje się w prawym górnym rogu (blisko ikonki powiadomień i znaku zapytania) oraz wybieramy „Ustawienia”. Otworzy nam się inna strona, gdzie z lewej strony odnajdziemy klawisz „Bezpieczeństwo i logowanie”, w jaki należy kliknąć. Potem dobieramy możliwość „Edytuj”, jaka znajduje się przy „Zmień hasło”.

Nim zmienisz własne hasło na Facebooku, istotne jest, by pamiętać, że w obecnej chwili są przeróżne rodzaje dostępu do Facebooka. Pierwsza to strona internetowa, jaką można otworzyć z każdej przeglądarki na pulpicie, smartfonie czy tablecie. Odmiennym sposobem jest zastosowanie aplikacji Facebook, jaka jest dostępna do ściągnięcia na platformach Android czy iOS. Jeżeli od momentu zmiany hasła minęło wiele czasu, natomiast chciałbyś lepszego, dopuszczalne jest wprowadzenie zmian hasła na Facebooku po zalogowaniu się na konto.

Jak odzyskać hasło do Facebooka?

Zmiana hasła na Facebooku może być potrzebna z różnych przyczyn. Starczy, że klikniemy niezaufany odnośnik i zawirusujemy własne urządzenie lub nieodpowiednie osoby otrzymają dostęp do naszych informacji. Potrzebne będzie wówczas odnalezienie konta na Facebooku i dowiedzenie się, jak zalogować się na Facebooku bez hasła. Mnóstwo osób zastanawia się jak odzyskać hasło na Facebooku bez resetowania, w przypadku zapomnienia danych logowania. W takim wypadku warto wiedzieć, że dopuszczalne jest tylko wykonanie resetu hasła oraz ustawienie nowego.

Pewne porady przy tworzeniu haseł oraz postępowaniu z nimi

Hasła, jakie wykorzystujesz online, muszą być przede wszystkim pewne i trudne do rozszyfrowania dla obcych użytkowników – nikt nie winien być w stanie ich zrozumieć czy złamać. Jeśli nie umiesz wymyślić tzw. silnego hasła, możesz skorzystać z aplikacji tworzących generowane kody, jakie również chronią je dla Ciebie, jeżeli masz kłopot z ich zapamiętaniem. Stosując takie wyjście masz gwarancję, że ustawione hasło będzie miało wystarczającą ilość znaków oraz liczb. Wygenerowane przez program hasło zapisuje się w aplikacji kodującej, zatem nie musisz o nim pamiętać.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *